Scroll
יומן הריון!

כתבות ומאמרים

בנושא: צילום הריון

החיבור בין המצלמה לגופך בהריון - תהליך טרפיוטי

את בהריון, מגיע לך מזל טוב, הגוף שלך מתחיל לשנות מעט את צורתו, הבטן מתחילה לבצבץ, האגן מתרחב, הטוסיק מתעגל, לפעמים סימניי המתחיה מתחילים לצוץ, והצלוליטיס  מצטרפים לכל החגיגה, הג'ינס כבר לא ניסגר, ואת  שעומדת מול המראה לא תמיד יודעת איך לעקל את הסיטואציה המורכבת. מי כמוני שעד כה עברה שלוש הריונות יכולה להבין ולהזדהות איתך ועם מצבי הרוח שמשתנים מרגע לרגע. אז חלקינו עדיין מרגישות סקסיות, אך במהלך עבודתי אני נחשפת ללא מעט בנות שמרגישות שההריון לא מחמיא להן, ועם הרגשה אני לא יכולה להתווכח.

אני יכולה רק לצלם ולחכות לחיוך שלרב מגיע בסוף. "זו אני"? את שואלת כשאת מקבלת את האלבום. והביטחון שלך עולה, והחיוך שלי מתרחב כי גם הפעם הצלחתי להוציא אותך במיטבך.

אז נכון ששימוש בתוכנת הפוטושופ עזר לי אבל לא רק בזכותו הצלחנו. אני חושבת שבחירת זויות הצילום בשילוב עם תאורה ולבוש נכון הם חלק ניכר מהסיסמא לתוצאה טובה.

לא כל הבנות שמגיעות לצילומים מדגמנות בשעות הפנאי, רובן הגדול לא יודעות לעמוד מול מצלמה וזה יותר מבסידר, כי כאן בא לידיי ביטוי תפקידו של צלם טוב.

במהלך עבודתי פיתחתי לא מעט טכניקות בהן אני משתמשת כחלק מהצילום והם שיוכלו לעזור לך כמצולמת להשתחרר ולהרגיש כאילו זה הכי טבעי לך. זה נכון שלא מיד תשתחררי, כי זה עניין אינדיבידואלי. זה כן תהליך ולכן לא לכולן מתאימה חבילת צילום הריון קצרה, יש כאלו שייקח להן יותר זמן ובהחלט יצטרכו חבילת צילום ארוכה יותר בזכותה נוכל להגיע לתוצאה טובה ומשוחררת יותר.

יחד עם זאת הכימיה שתיבנה בינינו במהלך צילומי ההריון שלך חשובה לא פחות.                                בזמן הצילום אנחנו חוות יחד תהליך של חיבור לבטן ולמה שהיא מכילה בתוכה. אשר תורם במידה רבה לחיבור בינך לבין הרך שיוולד בקרוב. תהליך הצילום מקרב אותך אל הגוף שלך, ואל הנפש.

ממה שאני נחשפת אליו במהלך עבודתי עם נשים הריוניות אני נוכחת שלא כל הנשים מתחברות מיד להריון שלהן. ודרך חווית הצילום שמאמתת את אותה אישה עם התהליך נוצר החיבור. לכן כל בחירה שלי כצלמת חשובה, החל ממוסיקת הרקע שמתנגנת לה ברקע, דרך הסבלנות שלי אלייך כמצולמת ועד להנחיות ולטיפים הקטנים שלי אלייך בזמן הצילום. לכן כל העמדה שתיבחר לך תצטרך להיות מתאימה ונוחה עבורך, וכאן באה לידיי ביטוי האינטראקציה בינך לבין הצלם. צלם טוב יגרום לך להשתחרר ולהרגיש בנח אט אט אל מול המצלמה, ולכן תקשורת בינאישית היא חלק אינטגרלי מהתוצאה.

כשהבעל מצטרף לתמונות...

נושא קצת עצוב לטעמי - בעלים שלא תמיד מוכנים לשתף פעולה, כאילו שהם לא חלק מההריון שלך. אך צריך לנסות ולהבין גם אותם, הם לא חווים את התהליך בגופם כפי שאת חווה ולכן לעיתים רבות הם לא מרגישים חלק ניכר מההריון הזה מה שמקשה עליהם בחיבור הזה.  לוקח להם זמן להבשיל ולרב הם מצליחים להתחבר רק לאחר לידת התינוק.

 

מאידך אני רואה גם לא מעט גברים שכן מחוברים כבר בהתחלה ומתאהבים יותר ויותר בנשים שלהן אפילו במהלך ההריון. כמי שרואה מהצד לא מעט זוגות אני בהחלט יכולה להבין מדוע. אישה פוריה היא אישה פורחת, קורנת, וגבר שיגרום לה להרגיש ככה יתן את המתנה הגדולה ביותר עבורה.

תהליך הצילום יאמת את הגבר עם גוף האישה ובמיוחד עם הבטן שלה, אותה הוא ילטף וינשק מה שיגרום לו להתקרב גם אליה. זהו תהליך תרפויטי שיגרום להם כזוג להכיל אחד את השני באופן טוב יותר. זה נכון שזה רק הבסיס אבל ממנו אפשר רק להמריא....

בהצלחה.

שלך תמיד כאמא וכצלמת לכל שאלה - קרן ליברמן.  

נרגשת לשתף אותך,
נולד לי מוצר חדש - בעיצוב ייחודי -
יומן הריון יומן תינוק!
בואי להנות גם את ממחיר השקה >>