Scroll
יומן הריון!

כתבות ומאמרים

בנושא: צילום הריון

מיתוסים נפוצים בצילום הריון

צילום הריון - מיתוסים נפוצים

במהלך שנות עבודתי עם נשים בהריון אני נתקלת בשאלות רבות ומגוונות מצידן, כל אחת והמיתוס שמתרוצץ בראשה ומטריד את מנוחתה. אני בהחלט יכולה להבין שכאשר מדובר בגופינו אנחנו הכי ביקורתיות וכנראה מהסיבה שאנחנו יודעות היטב מה היתרונות והחסרונות של גופינו וזה ממש בסידר. אך כאשר המצלמה נכנסת למשוואה היא משנה את התמונה. לא כל מה שעינינו רואות המצלמה קולטת ולהפך. זאת בשל העובדה שלמשוואה מצטרפת תאורה וזוויות צילום. לכן חשוב שתזכרי שלכל מכשול יש את הפתרון שלו. אשמח לתת לך מהנסיון שלי על מנת לנפץ כמה וכמה מיתוסים שמטרידים את רובינו:

1. " לבן זה משמין" ועל אותו משקל: "שחור זה מרזה".

2. "הפנים שלי התמלאו" , "יש לי סנטר כפול" "צילום הריון זה רק לרזות שבינינו."

3. "אם אני נמוכה אראה כמו גמדה בצילומים?"

4. "יש לי סימני מתיחה, צלוליטיס, פס בבטן מה עושים"?

5. "אל תצלמי לי את הרגליים כי השמנתי ויחד עם הבטן זה נראה כמו כדור".

6. "אני דתיה, כל התמונות הן רק עם בטן חשופה"?

והרי ניפוץ המיתוס:

1. " לבן זה משמין" ועל אותו משקל: "שחור זה מרזה".

אני נוטה להסכים עם כך שלבוש שחור יכול לטשטש את הקימורים בגופינו לעומת לבוש לבן שלמעשה מבליט את הקימורים ויוצר אשלייה של משקל רב יותר. אך כאשר בצילום הריון מדובר ניתן לבחור את הרקע עליו נצלם, וכאשר נעמיד את המצולמת שהלבשנו בלבוש לבן על רקע לבן נוכל בעזרת תאורה נכונה לגרום לבד הלבן להשתלב ברקע ולהבלע בו ועל כן ניצור אשלייה של גוף דקיק יותר. כך גם אם נבחר לצלם את האישה או שלבשה לבוש שחור על רקע שחור נוכל ליצור הצללות שיטשטשו או יבליטו את מה שנרצה.

2. . "הפנים שלי התמלאו" , "יש לי סנטר כפול" "צילום הריון זה רק לרזות שבנינו."

צילום הריון בסטודיו דווקא בהחלט נועד לא רק לרזות שבינינו מכיוון שכאן ניתנת שליטה מלאה יותר על התאורה בניגוד לצילומים שנערכים מחוץ לסטודיו. בעזרת מיקום נכון של התאורה אוכל לכוון כך שאצור הצללות על פנייך במקומות מסויימים ועל כן תראי מחוטבת יותר.

3. גובה בצילומים הוא העניין הזניח ביותר, שלי כצלמת הריון הכי קל להתמודדות.  בעזרת זוית הצילום בלבד ניתן להפוך כל גמד לענק ולהפך. אם את נמוכה אוכל לצלם אותך מזוית נמוכה יותר ולגרום לך להראות גבוהה יותר בצילומי ההריון שלך. או לצלם אותך בעודך יושבת על כיסא מעוצב. ואולי בכלל בשכיבה...

 

 

4. "יש לי סימני מתיחה, צלוליטיס, פס בבטן מה עושים"?

חלק בלתי נפרד מההריון שלך אלו הם הסימנים הנלווים שרובינו התברכנו בהן מי יותר ומי פחות. בסימני המתיחה, בצלוליטיס, בפס הפיגמנטצי שיצא לך בבטן, בפצעונים  בורידים בולטים  וכדומה ניתן לטפל בעזרת תוכנות לעיבודי תמונה כדוגמת הפוטושופ. אך מכיוון שלא כל תמונות ההריון עוברות עיבודים וריטושים אפשר לדאוג שתלבשי בגדים שהם שקופים למחצה באיזור הבטן ,דוגמת בדי תחרה או רשת למינהם. ניתן לבחור בזויות בהן סימני המתחיה פחות בולטים. את הבצקות לרב לא רואים בתמונות, ואם יש לך צלוליטיס או ורידים אדאג בקלות לעטוף את רגלייך בבדי שיפון או בבדים אחרים נשפכים.

אם עור הפנים שלך סובל מעודף פיגמנטציה או מפצעונים אוכל להציף את התמונה באור ועל ידי כך לשרוף כביכול את עור פנייך ובכך להעלים כמעט לגמרי את הסימנים על עורך.

5. "אל תצלמי לי את הרגליים כי השמנתי ויחד עם הבטן זה נראה כמו כדור".

בצילומי הריון או בצילומי ניו בורן שלאחר הלידה שלך אין צורך שתתעטפי בבדים שחורים וכהים איתם תראי מגושמת. להפך החוכמה היא להבליט ולחשוף חלק מעורך, גם אם רק בבטן מדובר או במחשוף נדיב יותר. בדים נשפכים עם הרבה בד מחמיאים מאוד בצילומים ומטשטשים את הקימורים. אם לצילומי הריון הגעת אבחר עבורך בשימלה עם קו אמפיר שהוא תפר שנמצא מתחת לבית החזה ויעזור לך להבליט את הבטן, זיכרי שאותה גיזרה גם עוזרת בטשטוש הבטן אם באת לצילומים שלאחר הילדה.

כשבנות מבקשות ממני לא לצלם את הרגליים כי הן התמלאו בהריון זה מצחיק אותי, מכיוון שאני דואגת לשים על הרגליים בד עשיר שיטשטש. הרגליים הרי הן חלק בלתי נפרד מגופינו וטוב שכך, מה גם שחיתוכים נכונים יכולים יופי לעשות את העבודה. ואפילו זוויות צילום מסויימות יגרמו לך לא להרגיש שרגלייך התעבו במהלך ההריון שלך.

עד כאן בשלב זה, אם יש לכן עוד מיתוסים שלחו אלי ואשמח לנפץ אותם...

שלך

קרן ליברמן – ''יצירה מהבטן''.

 

 

נרגשת לשתף אותך,
נולד לי מוצר חדש - בעיצוב ייחודי -
יומן הריון יומן תינוק!
בואי להנות גם את ממחיר השקה >>