Scroll
יומן הריון!

כתבות ומאמרים

בנושא: צילום הריון

סגנונות צילום הריון

אם יצא לך לגלוש קצת ברשת בחיפוש אחר צלמת הריון בוודאי הבחנת בכך שישנם כמה סגנונות צילום. כל צלמת הריון מציעה את זוית הראיה שלה. אני מתכוונת לא רק בסגנון העמדה ואיבזור שונים אלא גם בשימוש בתאורה ובחירת המיקום.  ישנן כאלה המצלמות בסטודיו מאובזר ויש שיגיעו עד אליך הביתה. יש המצלמות בתאורה הטבעית, ויש בתאורה קרה יותר הלא היא הפלאש. יש שיצלמו אותך מחוץ לסטודיו בתאורה רכה טבעית וחמה יותר.

את רק צריכה לבחור למה את הכי מתחברת, מה החלום שלך? כמובן שלכל סגנון יתרונות או חסרונות משלו.

ואולי תצליחי אפילו למצוא צלמים שישלבו כמה סגנונות צילום.

זה לא סוד שבעידן בו המצלמה הדיגיטלית הפכה ליד ימינינו אנחנו לא חושבים פעמיים ולוחצים על ההדק ללא העמדת הקומפוזיציה ופשוט יורים, והתוצאה לא תמיד מספקת ולא מרגשת.

בצילומי סטודיו התאורה בשילוב עם הרקע וההעמדה מהווים מרכיב משמעותי ביותר- שכן היא מאפשרת לצלם לשלוט בתמונה המתקבלת ברמה גבוהה מאוד ולהחמיא לגופף על ידיי כך.

הדבר החשוב והקשה ביותר הוא לאתר זויות צילום מחמיאות ולבנות תאורה נכונה המתבססת על משחקי אור וצל בכדי להבליט זוויות טובות, ולטשטש איזורים פחות מחמיאים.

שילוב של רקע (תפאורה) יחד עם הלבוש וכל הסטיילינג חייבים להיבחר בקפידה כדי שיתאימו למצולמת: לצבע עורה, גווני שיערה, עיניה ומבנה גופה. בחירה לא מתאימה בהחלט עלולה לא להחמיא למצולמת, ואף לגרום לה לעוול וחבל...

מי מאיתנו לא שמעה את המשפט - "לבן זה משמין, ושחור זה מרזה''? ובכן,הכל תלוי על איזה רדק מצלמים, לדוגמא: אם תלבשי לבן ואצלם אותך על רקע לבן אוכל ליצור בעזרת התאורה התמזגות בין הרקע לבגד - מה שיגרום לך להראות חטובה יותר. כך גם אם תלבשי שחור ואצלם אותך על רקע שחור אוכל ליצור הצללות במקומות מסויימים בעזרת התאורה שיגרמו לך להשתלב עם הרקע ולחלקים מלאים יותר בגופך להראות צרים ומעודנים יותר.

בחירת הלבוש והסטיילינג לצילומים:

בחירת סגנון הלבוש והאיבזור היא זו שנותנת את הטון, היא זו שעוזרת להכתיב את הסגנון.

צלמת טובה צריכה לשלוט לא רק ברמה הטכנית של המצלמה אלא גם בבחירת הסגנון שיתאים לך ולא לאחרת.בדים שונים יכולים ליצור אפקטים שונים: רכות, טבעיות, רומנטיות, חושניות או תמימות. כמו כן, בשילוב של הביגוד והתאורה ניתן גם לשדר רוך, רומנטיות, דרמטיות, פאסיביות או אקטיביות.

כל אחת חווה את ההריון באופן שונה, כך למשל אני נתקלת בבנות שמרגישות שההריון מחמיא להן ומוציא מהן את מלוא הנשיות שבהן.  לעומתן ישנן בנות שאינן מתחברות למראה שלהן ומרגישות בחוסר בטחון.

בזמן הצילום אנחנו חוות יחד תהליך של חיבור לבטן ולמה שהיא מכילה בתוכה. אשר תורם במידה רבה לחיבור בינך לבין הרך שיוולד בקרוב. תהליך הצילום מקרב אותך אל הגוף שלך, כי לא כל הנשים מחוברות מיד להריון שלהן. ודרך החוויה שמאמתת אותך עם התהליך נוצר החיבור. לכן כל העמדה שאבחר לך כצלמת תצטרך להיות מצתאימה ונוחה עבורך, וכאן באה לידיי ביטוי האינטראקציה בינך לבין הצלם. צלמת טובה תגרום לך להרגיש בנוח ולהיפתח אט אט אל מול המצלמה, ולכן תקשורת בינאישית היא חלק אינטגרלי מהתוצאה.

בעת הצילום מתחולל משהו שהופך את המפגש בין המצולמת למצלמה למכיל, אקספרסיבי ובעל היבט תרפויטי, אשר תורם לחיזוק הקשר 'אם וילד', נוגע בנושא דימוי הגוף, מחבר בין ה'אני האישה' ל'אני האימא', מכין ללידה ונוגע בנושאים "שלא מדברים עליהם", אבל כן עוסקים בהם דרך החוויה, בצורה בלתי ורבאלית.  בכל מקרה, אני מציעה העמדות בהן המצולמת מרגישה בנוח וכאלה המתאימות לאישיותה ומה שהיא רוצה לשדר, וזה דבר הנבנה במהלך הצילום ובאינטראקציה שביני לבינה.  צלמת טובה תגרום לך להרגיש בנוח ולהיפתח אט אט אל מול המצלמה, ולכן תקשורת בינאישית היא חלק אינטגרלי מהתוצאה.

 

 

צילומי חוץ:

אין ספק שצילומים בנופים הטבעיים הם חוויה, הם מגוונים והם נותנים אווירה מיוחדת להפליא. אך חשוב לזכור שתאורת יום יכולה להיות יתרון אך גם חיסרון. היתרון הוא שזו תאורה זמינה. החיסרון הוא שלא ניתן לווסת אותה. לא ניתן ליצור הצללות כשצריך להבליט או לטשטש איזור מסוים בגוף ולפעמים האור עצמו פשוט לא מחמיא – תאורת יום היא תאורה קשה וחזקה ועל הצלמת להיות זהירה שבעתיים בבחירת זויות צילום טובות וכן בבחירת שעת הצילום (מה שמהווה מגבלה רצינית במיוחד). לכן צילומי חוץ מתאימים בעיקר לדוגמניות שאין בגופן פיסת שומן מיותרת, שהן מחוטבות להפליא וכמה שרואים יותר מהן הרי זה משובח.

 

שלך קרן ליברמן – סטודיו "יצירה מהבטן"

 

 

נרגשת לשתף אותך,
נולד לי מוצר חדש - בעיצוב ייחודי -
יומן הריון יומן תינוק!
בואי להנות גם את ממחיר השקה >>