Scroll
יומן הריון!

כתבות ומאמרים

בנושא: צילום הריון

עשרה טיפים לצילום הריון בשיטת: "עשה זאת בעצמך"

טיפים לצילום הריון:
בעידן ובו המצלמה הדיגיטלית הפכה לכלי נגיש לרובינו מאוד קל ללחוץ על הקליק שוב ושוב, אבל אני כאן כדי לעצור אותך לרגע... ולגרום לך לחשוב שניה לפני הלחיצה הממכרת – זכרי שחשובה האיכות ולא הכמות.
הרשי לי לתת לך כמה טיפים שיעזרו לך להתמודד עם האתגר, לתפוש את הזוויות הכי מחמיאות לגופך בימים בהם הבטן תופחת:
 
עצמי עיניים ודמייני:
עצמי את העיניים השקיעי רגע מחשבה, ותדמייני איך את רואה את עצמך משתלבת בתוך הפריים.
איזה אוירה את רוצה שתהייה. דמייני את הקומפוזיציה , את העמדת הדמויות בחלל, איזה חלקים כדאי שלא יכנסו לפריים, אם בחרת לצלם את הגוף במלואו דאגי שלא לחתוך לו איברים אך מצד שני גם לא להשאיר יותר מידיי חלל ריק בחלק העליון או התחתון של התמונה.  
 
אתרי זוויות צילום ותבני קומפוזיציה
את ולא אחרת מכירה את גופך עם יתרונותיו וחסרונותיו על הצד הטוב ביותר, לכן תוכלי לדעת איזה צד אצלך מצטלם טוב יותר, איזה חלקים בגופך היית רוצה להבליט, ומה להצניע. לזויות צילום חשיבות רבה.
אם את נמוכה תוכלי לבקש מבעלך שיצלם אותך בישיבה, ואם תרצי בעמידה תוכלי לבקש שיצלם אותך כאשר הוא נמצא נמוך ממך מה שיגרום לך לצאת בתמונה גבוהה יותר.
נסו לגוון בסגנונות אל תישארו במקום אחד, היו ניידים עם המצלמה זוזו ימינה שמאלה, למטה למעלה ואל תתביישו להנחות את  המצולמת שתזוז גם היא ותשנה את התנוחות שלה מישיבה לעמידה, לשכיבה בזוית כזו או אחרת – מה שיבטיח לכם צילומים מעניינים ומגוונים. חשוב שהתנוחות שבחרת יהיו נוחות לך (אם לא זה ישתקף בצילום ויראה לא טבעי(. 
לבוש:
דאגי ללבוש בגדים שיחמיאו לגיזרת גופך, השתדלי להבליט את הבטן ע"י לבישת שימלה עם קו אמפיר (קו תפר) מתחת החזה, אם תרצי תוכלי לחשוף את הבטן. הכי חשוב שלא תתעטפי בבדים שיכסו את כל גופך, דאגי תמיד להשאיר בטן חשופה ולעיתים גם כפות ידיים ואו כפות רגליים. אם את מרגישה שמנה – בגד שחור זה לא הפתרון... תוכלי לקרוא זאת בכתבה מיתוסים נפוצים.
  
צילום עצמי – גם הבעל
אם תרצי שגם הבעל ישתתף בתמונה (הרי גם הוא אחד הגורמים להיווצרותה של הבטן הזו...), ואין מי שיצלם אתכם או שמתחשק לכם להצטלם בעירום,
דאגו לתכנן מראש את הרקע, התפאורה וצורת ההעמדה שלכם כזוג בתוך הקומפוזיציה, כווני את המצלמה על צילום אוטומטי (במצלמה הפונקציה הזו מופיע עם ציור של טיימר) ומהר תפשו את מקומכם בתוך הפריים. שימי לב שהמצלמה ממוקמת בזוית מחמיאה ומעניינת לשניכם ולבטן.
וכעת תוכלו להצטלם כמה פעמים: הוא יוכל ללטף לך את הבטן, לנשק אותה וכל העולה על רוחכם.
 
יצירת קשר חיבה עם הבטן:
מנסיוני כצלמת הריון אני רואה בנות שעדיין מרגישות שהבטן זרה להן, זה בא לידיי ביטוי בכך שהן לא מביטות בבטן שלהן, או שהן נוגעות בה בצורה קרה ומכנית.בצילומי הריון חשוב מאוד (גם בשביל התוצאה הסופית וגם בשביל התהליך הטרפויטי של החיבור לתהליך לבטן ולמה שמתפתחת בגופך לשמור על קשר עין חם ורך עם הבטן, לחייך לגעת.
 
צילומי תקריב – אוירה:
אם תרצי להעשיר את מגוון התמונות שלך תוכלי לבקש שיצלמו את הבטן שלך בתקריב, העבירי במצלמה למצב "פורטרט" , כעת תוכלי לחבק את הבטן, להחזיק פרח, שרשרת מעניינת, טבעת נישואין או כל אביזר אחר שמתאים לך. בצילומים כאלה יהייה מעניין אם הציפורניים שלך יהיו מסודרות או צבועות בלק עם גוון בולט. דאגי שיצלמו לך את הבטן מזוית צדדית על מנת להבליט את גודלה.

 
רקעים ואיבזור
מרכיב מאוד חשוב בצילומי הריון. חשבי באיזה רקע מתאים לך להצטלם, האם תרצו סביבה טבעית? בסביבה נקיה ואחידה כדי להדגיש את ההריון אולי  בפנים או בחוץ?
זיכרו שכל פרט שנכנס לתמונה מקבל חשיבות. אם בחרתם בסביבה הטבעית דאגו "לנקות" חפצים מיותרים, אם בחרתם באוירה שקטה תוכלו להתמקם בים, או בשדה פתוח – זיכרי שאת זה העיקר. אם בחרת בסביבה נייטראלית תוכלי להשתמש בבדים ליצירת רקע – עשי שימוש בבדים חלקים או בעליי טקסטורה, בסדינים או בוילונות, אם יש לך טפטים מעניינים בבית תוכלי להצטלם כשהם התפאורה. חשוב מאוד שגווני הרקע והלבוש יתאימו לגווני עור הפנים ולצבע העיניים שלך ההריונית. תוכלי להתקשט בפרחים או בתכשיטים מעניינים. תוכלי לבחור חפצים שנראים טוב בצילום ושמתאימים לצבעוניות הסט עליו את מצטלמת. שימוש במראה היוצרת השתקפות יכול להיות מעניין. (הזהרי מהחזרי האור של הפלאש במקרה כזה/
 
תאורה
כאן נכנס אחד המרכיבים החשובים ביותר כיוון ששימוש בתאורה מתאימה ונכונה תחמיא למצולמת
אך שימוש לא נכון יגרום לה עוול. אז איך ץיצרו תאורה טובה?

תאורה טבעית היא התאורה החמה והאידיאלית לטעמי, וגם הכי פחות מסובכת– לא חייבים לצאת החוצה בשביל זה – אפשר לצלם בבית עם חלון גדול פתוח. במידה ובחרתם להצטלם בחוץ ביחרו את השעות בהן השמש לא חזקה או ישירה – ממליצה על שעות הבוקר המוקדמות או על השעות שלפני השקיעה – כאשר התאורה רכה ולא יוצרת צללים חזקים מידי. אם תרצו לקבל תוצאה טבעית ככל האפשר השתדלו להמנע משימוש בפלאש. כמובן שאם יש ברשותכם פלאש חיצוני או תאורת פרוג'קטור (כמו בגינה) הוא יהייה נפלא כמקור אור חיצוני נוסף – השתדלו לכוון אותו לא באופן ישיר על האובייקט אלא על קיר בהיר או על חתיכת קלקר (על מנת שהאור יוחזר)
 
איפור
לפני הצילומים רצוי שתשקיעי מעט באיפור אפילו אם את לא מהמתאפרות על בסיס יומיומי, מנסיוני אני יודעת שזה משדרג את הצילום ואת התוצאה הסופית. מרחי קרם לוחת על עורך בשביל שהאיפור יספג טוב יותר ומרחי מייקאפ באופן שווה על הפנים, ליצירת מראה אחיד. טשטשי אותו לכיוון הצוואר ואם יש פס שמופיע על הבטן או כהות אחרת שמופיעה על עורך תוכלי גם עליה למרוח בצורה עדינה קונסילר ולאחר מכן מייק אפ. לבסוף פדרי בפודרה מאט (מקבעת ומונעת נצנוצי הזעה). באמצעות סומק תוכלי להדגיש את עצמות הלחיים לחיטוב הפנים. את העינייםת וכלי להדגיש – רצוי לא להעמיס בצבעים ולשמור על המראה הטבעי, השתדלי להשתמש בצבעים חמים (גווני חום, אדמה, סגלגל ובהתאם לעורך), מסקרה תעזור גם כן ועל השפתיים תוכלי למרוח ליפגלוס או אודם עדין.
 
מקווה שהצלחתי לעזור ותרום ולו במעט... מהידע והנסיון שלי.
שלך קרן ליברמן – סטודיו "יצירה מהבטן" – צילום תינוקות ונשים בהריון

נרגשת לשתף אותך,
נולד לי מוצר חדש - בעיצוב ייחודי -
יומן הריון יומן תינוק!
בואי להנות גם את ממחיר השקה >>